Çölde Bir Vaha Huacachina – Peru

Paylaş:

Paracas’da yaptığımız çakma Galapagos turunun hemen ardından Paracas’dan Huacachina’ya giden minibüslere biniyoruz. Bunlar normal şehirlerarası minibüsler değil. Tur acentalarının ayarladığı minibüsler. Normalde 15-20 Sol. Biz ada turuyla aynı firmadan alınca nazımızı geçirip 10 Sol’e aldık. Saat 11’de minibüse binip, 1 civarı Huacachina’da olduk.

Huacachina Buggie turu mutlaka yapılması gereken bir deneyim
Huacachina Buggie turu mutlaka yapılması gereken bir deneyim

Huacachina çöl kumundan tepelerin olduğu bir bölge. Tepelerin arasında da palmiyelerle çevrili bir göl. Hani çizgi filmlerde çölde serap görürler ya, işte orası Huacachina. Göl çok temiz olmasa da suya girilebiliyor. Huacachina’yı bu kadar meşhur yapansa Bugi ve Sanboarding. Bugi ettafı açık metal araçlar. 5 kişiliği de var 15 kişiliği de. Bu araçlara çok güçlü motorlar ve çöl lastikleri takılıp, dağ tepe son sürat geziyorsunuz. Tepeden aşağıya gaza basarak indiğinde adeta rollercoaster hissiyatı veriyor. Yaklaşık yarım saat bu şekilde ilerledikten sonra bir tepede durup aracın arkasındaki boardları çıkartıyor. Ben ayağımıza bağlayıp board yapacağız diye düşünürken, boardun üzerine yüz üstü yatırıp, herkesi teker teker tepeden aşağı atıyor. Başta biraz üzülsem de boardla son sürat kum tepesinden aşağı inmek gayet keyifli. Daha sonra araçla aşağı inip boardları topluyor ve yola kaldığımız yerden devam. Bir süre sonra öyle yüksek ve dik bir tepeden son gaz iniyor ki herkes çığlıklar içinde. Merkeze dönmeden önce yukarıda göl manzarasına karşı birer hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Toplam bir saatlik bu tur 25 Sol.

Huacachina kum tepelerinden bir hatıra
Huacachina kum tepelerinden bir hatıra

Ardından çantalarımızı alıp bir motor taksiyle Nazca’ya gitmek üzere Ica terminaline gittik. Motor taksi 4 Sol, Ica – Nazca 12 Sol.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir